SPA dla dwojga

Tempo życia w dzisiejszych czasach jest często męczące. Zazwyczaj ludzie młodzi pochłonięci są pracą przez większą część dnia od poniedziałku do piątku. Niekiedy również w sobotę i w niedzielę zmuszeni są pracować. W ciągu tygodnia brakuje im czasu aby odpocząć i aby zregenerować siły. Brakuje im również czasu aby pobyć zwyczajnie ze sobą, aby razem odpocząć. Dlatego często korzystają z możliwości wspólnego odpoczynku decydując się na wspólny wyjazd. Taki wyjazd może potrwać kilka dni, ale może to być również jedno czy dwudniowy wyjazd na intensywną regenerację. Taką intensywną regenerację może zapewnić wyjazd do SPA. Wyjazd do SPA dla dwojga jest częstą ofertą, którą można znaleźć przeszukując przeglądarkę internetową. Z taką ofertą wychodzą zarówno duże hotele z szeroką ofertą jak również niewielkie pensjonaty.
Salony SPA zazwyczaj oferują szeroką ofertę masaży jak również akupresury stóp i twarzy.

Masaż przede wszystkim reguluje napięcie mięśni, zwiększa ich elastyczność i poprawia odżywienie tkanek. Sprzyja również przemianie materii i redukuje tkankę tłuszczową, z czego w głównej mierze są zadowolone kobiety.

Ogólnymi wskazaniami do wykonania masażu są między innymi choroby układu oddechowego, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, choroby naczyń krwionośnych i limfatycznych, zaburzenia odżywcze skóry, odmrożenia, wady wrodzone, wady rozwoju ruchu, nerwobóle, mięśniobóle, zaniki mięśniowe i przykurcze.

Wśród oferty wielu SPA możemy znaleźć: masaż świecami, masaż bambusami, masaż stemplami ziołowymi, masaż rosyjsko miodem, masaż gorącymi kamieniami, masaż bańkami gumowymi.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania masażu są: wszelkie stany ostre oraz gorączka, choroby skóry lub jej uszkodzenie, zapalenie żył, nierówne ciśnienie tętnicze, menstruacja, wszelkie choroby związane z krzepliwością krwi, choroby mające związek z łamliwością kości.

Cena za usługi SPA jest uzależniona od zakresu zabiegów, które będą nam wykonywane oraz od salonu, który takowe zabiegi proponuje. Zazwyczaj w cenę wliczony jest koszt pobytu w pokoju dwuosobowym, koszt posiłków, konsultacja ze specjalistą, całodzienny dostęp do siłowi i basenu. Salony często też dla par oferują dodatkowe rabaty, z racji tego, że oferta została wykupiona dla dwóch osób.

Po powrocie ze SPA warto wystawić pozytywną ocenę. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z usług danego salonu warto dać innym parom możliwość trafnego wyboru oraz skorzystania ze sprawdzonego miejsca. Jeżeli salon spełnia nasze oczekiwania warto do niego powrócić po jakimś czasie.